Borganäs Frisörhandduk i mikrofiber är en perfekta lösnin för professionella frisörer och hemmabruk. Denna handduk, i elegant svart färg, är designad för att erbjuda överlägsen absorption och snabb torkning, vilket gör den idealisk för daglig användning i frisörsalonger eller hemma. Med sina mått på 35 x 80 cm är den tillräckligt stor för att hantera alla typer av hår och behandlingar.
Egenskaper:
- Snabbtorkande: Mikrofibermaterialet torkar snabbt och effektivt, vilket sparar tid och förbättrar effektiviteten i salongen.
- Hög absorptionsförmåga: Perfekt för att absorbera vatten och hårprodukter utan att bli genomblöt.
- Mjuk och skonsam: Skonsam mot hår och hud, vilket gör den idealisk för alla hårtyper och behandlingar.
- Elegant design: Stilren svart färg som passar in i alla professionella miljöer.
Specifikationer:
- Mått: 35 x 80 cm
- Material: Mikrofiber
- Färg: Svart
Användning:
Denna frisörhandduk är idealisk för alla typer av hårbehandlingar, från schamponering och torkning till styling och färgning. Dess höga absorptionsförmåga och snabba torktid gör den till ett oumbärligt verktyg i varje frisörsalong.
Tvättråd:
- Maskintvätt: Tvätta i maskin på 60° med flytande tvättmedel.
- Torktumling: Torktumla på låg temperatur.
- Undvik: Använd inte blekmedel.
Är du intresserad av att köpa
större volymer så kan du be om en offert.
< Besök denna sida > och följ instruktionerna.